Hibrit Araçlar için Servis ve Tamir

 

Servis ve Laboratuvar

Telefon: +359 876 761 742

Adres: Varna, "Usta Kolyo Ficheto" str. 25A

Çalışma Saatleri: Pazartesi - Cuma

09:00-13:30

14:30-18:00

Hafta Sonu Tatili - Cumartesi ve Pazar

 

Battery repair for a hybrid car - Peugeot 508

Hibrit Araçlar için Tanı ve Tamir Hizmetleri

 • Hibrit Araç Bilgisayar Tanısı
 • Yüksek voltajlı hibrit batarya tanısı, temizliği ve tamiri (hibrit batarya geri dönüşümü, hücre değişimi, BMS tamiri)
 • Hibritler için İnvertör / Konvertör Tanısı ve Tamiri (işlem, hibrit bataryanın geri dönüşümü ile birlikte yapılabilir)
 • Hibrit Araçlar için Motor-Jeneratör Tanısı
 • Hibritin Elektrik Tesisatı Tanısı ve Tamiri
 • Hibritin Soğutma Sistemi Bakımı ve Tamiri
 • Hibrit Araçların Diğer Elektronik Aksamı Tamiri - Gösterge Paneli, Ekran, Akıllı Kilitleme Sistemi, Aydınlatma ve Sinyal Sistemi Kontrolü vb.
Repair of hybrid cars by Softelectronic. Hybridin battery recycling.

Softelectronic Hibrit Servisi

Softelectronic, Toyota Auris/Prius, Mercedes W205/W212/W222 W221 BMW X5 F15 gibi modeller için hibrit araçların elektrik sistemlerinin ve elektronik modüllerinin tam kapsamlı tanısını, servisini ve tamirini sunar. Softelectronic ekibi, araç elektroniği tanısı, bakımı ve tamirinde uzun yıllar deneyime sahiptir. Teknisyenler, alternatif tahrik sistemlerine sahip araçların yüksek voltajlı sistemlerinde çalışmak üzere Bosch tarafından sertifikalıdır ve pratik eğitime sahiptir. Softelectronic'in hibrit ve elektrikli araçlar için servisi, en son nesil tanı aletleriyle ve şirket tarafından geliştirilen hibrit ve elektrikli araçların özel yüksek voltajlı sistemlerini incelemek ve tamir etmek için kullanılan aletlerle donatılmıştır.

Inverter for hybrid battery - Toyota Auris/Prius

Müşteriden İlk Bilgiler

Hibritin elektrik modüllerinden veya devrelerinden birinde meydana gelen arızanın belirlenmesi ve tekrarlanmasının önlenmesi için, hibrit aracın sürücüsü tarafından sağlanan bilgiler önemlidir. Tanıya geçmeden önce, semptomların ne olduğu, yol durumu, atmosferik koşullar ve aracın uyarı sistemi tarafından sürücüye verilen göstergeler hakkında bir fikir edinmek gereklidir.

 

Computer diagnostics of a hybrid

Hibrit Araç Bilgisayar Tanısı

Softelectronic, Bulgaristan'daki modern araç filosunun bir parçası olan hibrit araçlar için tanı ekipmanlarına ve otomobil test cihazlarına sahiptir. Bilgisayar tanısı aracılığıyla, yüksek voltajlı bataryanın ayrı modülleri, inverter/konverter, ayrı sensörler, yüksek voltajlı bataryanın soğutma sistemi ve diğerleri hakkında ilk bir fikir elde edilir. Otomotiv tanısı, tespit edilen bir problem sonrasında hibrit aracın sonraki tamirinde önemli bir parçadır. Bilgisayar tanısından elde edilen bilgiler, tamir edilen modülde aynı arızanın tekrarlanmasını önlemeye yardımcı olabilir. Örnek olarak, inverter/konverter (SG-EM) sorunu yaşayan bir Mercedes W221 hibrit aracında hata kodları P0A6300, P0A6000, P0A5D00 verilebilir.

Рециклиране на хибридна батерия

Yüksek Voltajlı Hibrit Araç Bataryası Tanısı ve Tamiri

 • Bataryadaki bireysel hücrelerin, gruplandırılmış modüllerin ve blokların tanısı
 • batarya dengelenmesi (yeniden koşullandırma)
 • Hibritin bataryasındaki hasarlı hücrelerin değiştirilmesi
 • Bataryadaki sensörlerin tanısı ve tamiri
 • BMS - Batarya Yönetim Sistemi / batarya yönetimi için akıllı blok tanısı ve tamiri
 • Yüksek voltajlı bataryadaki soğutma sistemi tanısı ve bakımı
 • Hibrit bataryadaki korozyon temizliği

⚡️⚡️⚡️ Hibritlerde ve elektrikli araçlardaki yüksek voltajlı sistemlerdeki yüksek akımlar ve yüksek voltaj yaşamı tehdit edebilir. Bu nedenle, yüksek voltajlı sistemlerle çalışmak için gerekli pratik eğitime, lisansa ve ekipmana sahip teknisyenler tarafından servis edilmeleri zorunludur.


  Battery repair for a hybrid car

Hibrit Batarya Tanısı

İşlem, Softelectronic laboratuvarında yaratılan, tüm yüksek voltajlı hibrit batarya modelleri için her bir bireysel hücrenin durumunu belirlemek ve test etmek için özel ekipmanı içerir. Tam şarj ve deşarj döngüleri serisi ile "sağlıklı" ve hasarlı hücreler, aynı zamanda bataryadaki paketlerin genel durumu belirlenir. Tanıda, ayrı hücrelerin ve paketlerin doğru çalışmasını ve bataryadaki bileşenler arasındaki elektrik bağlantılarının durumunu izlemek için özel bir termal kamera da kullanılır. Sıcaklık, voltaj ve direnç sensörlerinin çalışması da kontrol edilir.

Balancing, reconditioning of hybrid battery cells

Dengeleme (Yeniden Koşullandırma)

İşlem, bataryadaki sağlıklı hücreler için geçerlidir. Tam deşarj ve şarj döngüleri serisinden sonra, bireysel hücrelerdeki voltajlar dengelenir. Sağlıklı hücrelerin dengelemeye (yeniden koşullandırmaya) ihtiyacının nedeni, hibrit batarya hücresini oluşturan maddelerde normal kullanım sonucu oluşabilecek tersinir kristalizasyon olabilir. Bu süreç, hücrenin voltajının düşmesine ve dolayısıyla paketin ve bataryanın genel voltajının düşmesine yol açabilir. Sözde derin deşarj ve tam şarj ile, hücrenin optimal çalışma voltajını geri kazandıran dekristalizasyon gerçekleşir. Dengeleme sonrası, bataryanın kapasitesi işlem öncesine göre artırılabilir.


  Cell replacement and battery recycling for a hybrid

Hibrit Bataryadaki Defolu Hücrelerin Değiştirilmesi

Hibrit bataryadaki kalıcı olarak hasar görmüş hücreler belirlendikten sonra, hasarın nedeni eğer hibrit sistemin normal kullanımı ile ilgili değilse araştırılır. Olası nedenler arasında bataryanın soğutmasının bozulması, hasar görmüş elektronik modüller, kötü temas bağlantıları vb. olabilir. Softelectronic, Toyota Auris/Prius, Mercedes W205 W212/W221/W222, BMW X5 F15 gibi geniş bir yelpazede hibrit araçlar için yeni yüksek kaliteli hücreler sağlayabilir. Gerekli hücrelerin değiştirilmesinden sonra, tüm hücrelerin ve paketlerin çalışmasının kontrol edildiği bir dengeleme işlemi tekrar yapılır.

Ремонт на BMS на хибридна батерия - BMW ActiveHybrid 3

BMS - Batarya Yönetim Sistemi / Batarya Yönetimi için Akıllı Blok Tanısı ve Tamiri

Hibrit batarya yönetim bloğu, hücrelerin ve blokların voltajı, sıcaklığı ve iç direnci hakkında bilgi toplar. Verilerin analizinden sonra, hibrit aracın kullanımı sırasında hibrit bataryanın doğru soğutulmasını, şarj edilmesini ve deşarj edilmesini yönetir. Softelectronic, hibrit ve elektrikli araçlar için BMS tamiri yapabilen dünyadaki az sayıdaki şirketten biridir.

Почистване от корозия на батерия за хибрид- Mercedes

Hibrit Bataryadaki Korozyon Temizliği

Bataryadaki terminal, baralar (bus barlar) ve elektrik bağlantılarının bağlantı elemanları (somunlar ve diğerleri) üzerindeki korozyon, bataryanın yanlış çalışmasına ve kapasitesinin azalmasına neden olabilir. Bunun nedeni bataryanın sızdırmazlığının bozulması, soğutucu maddenin sızması, akümülatör hücrelerinden sızan maddeler (örneğin elektrolitler), su baskını, nemlenme vb. olabilir. Korozyon görmüş elemanlar sökülür ve temizlik, korozyon derecesine bağlı olarak mekanik işlemleri ve özel kimyasallarla işlemi içerebilir.

Hybrid car inverter recycling - BMW

Hibritler için İnvertör / Konvertör Tanısı ve Tamiri

İnvertör / Konvertör modülünün çift bir amacı vardır. Batarya şarj modunda, motor-jeneratörden gelen alternatif akımı bataryaya doğru akıma dönüştürür. Motor-jeneratörü çalıştırma modunda, bataryadan gelen doğru akımı ona dönüştürür ve aynı zamanda voltajı da artırır. Softelectronic, hasar görmüş bir inverter/konvertörü tamir edebilen dünyadaki az sayıdaki şirketten biridir, böylece pahalı bir yeni alımından kaçınılabilir.

Електрическа инталация на хибриден автомобил - Mercedes BMS

Hibrit Elektrik Tesisatı Tanısı ve Tamiri

Softelectronic servisinin deneyimli servis teknisyenleri, hibritin elektrik devresinde veya belirli bir modülde meydana gelen bir arızanın nedenini bulabilir ve onu düzeltebilir, böylece pahalı bir tekrar tamir işlemine neden olmadan önce.

Hybrid battery cooling system

Hibritin Soğutma Sistemi Bakımı ve Tamiri

Hibritin elektrik tahrik sistemi modüllerinin etkili olabilmesi için, belirli bir sıcaklık aralığında çalışma sıcaklığının korunması gereklidir. Bu, optimal termal yönetim için daha karmaşık bir sistem gerektirir. Soğutma sisteminin zamanında bakımı, motor-jeneratör, inverter veya batarya gibi anahtar bileşenlerde bir arızayı önleyebilir. Softelectronic, hibritin soğutma sistemi modüllerinin elektroniği üzerinde, örneğin elektrikli kompresör gibi, tamir işlemleri yapabilir.


  Display, navigation, lock for hybrid - Mercedes W222

Diğer Elektronik Modüllerin Tamiri

Softelectronic, hibritler için geniş bir yelpazede elektronik modüllerin tanısı ve tamirini yapar, bunlar arasında elektronik kontroller, kilit sistemleri, aydınlatma sistemi, ekranlar, multimedya, navigasyon ve diğerleri bulunur.